Poważny wypadek na S3.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

15 listopada 2017

Do poważnego w skutkach wypadku na drodze ekspresowej S3 doszło w niedzielę 12 listopada 2017 r. w godzinach wieczornych.

Wiadomość o zdarzeniu wpłynęła do stanowiska kierowania o godz. 19.32. Zgłaszający informował, że był świadkiem zderzenia dwóch ciężarówek na 164 kilometrze drogi S3 w kierunku Zielonej Góry. Nie był w stanie nic zrobić ani powiedzieć czy ktoś jest ranny gdyż poruszał się w przeciwnym kierunku.

We wskazane miejsce zadysponowano 2 zastępy świebodzińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP oraz 1 pobliskiej OSP Niekarzyn.

Po dojeździe na miejsce po rozpoznaniu ustalono, że na tył stojącego na pasie awaryjnym ciężarowego VOLVO przewożącego stalowe walce najechał ciężarowy MAN wypełniony olbrzymimi belami papieru, który następnie uderzył w samochód osobowy VW Tiguan. Droga w kierunku Zielonej Góry została całkowicie zablokowana.

Ciężarówkami podróżowali sami kierowcy, którzy mimo obrażeń zdołali opuścić pojazdy o własnych siłach, podobnie jak kierujący osobówką, w której uwięziona została pasażerka. Nieprzytomną, z zachowaniem czynności życiowych, po wykonaniu dostępu ratowniczego, strażacy z rozbitego auta pod nadzorem lekarza na desce ortopedycznej ewakuowali do karetki.

Po wstępnych badaniach na miejscu zdarzenia lekarz powziął decyzję o przetransportowaniu na dokładną diagnostykę do szpitali wszystkie 4 osoby.

Droga S3 od Świebodzin do Sulechowa z ruchu wyłączona była aż do rana.

Dokładny przebieg wypadku wyjaśnia policyjne dochodzenie.

bryg. Dariusz Paczesny

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-15
Data publikacji:2017-11-15
Osoba sporządzająca dokument:bryg. Dariusz Paczesny
Osoba wprowadzająca dokument:Dariusz Paczesny
Liczba odwiedzin:330