Przełazy. Pożar garażu.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

31 października 2017

Do pożaru doszło 30 października 2017 r.

Dochodziła godzina 19.20 gdy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie zadzwonił mieszkaniec Przełaz informując, że zapalił się ciągnik w garażu. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy gaśnicze i podnośnik hydrauliczny świebodzińskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, 1 zastęp z OSP Lubrza oraz 1 zastęp z OSP Mostki.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że ogniem objęty jest  murowany garaż kryty blachą a w nim ciągnik rolniczy Ursus oraz zaparkowany obok samochód osobowy VW Passat. Palący się garaż znajdował się w ciągu budynków gospodarczych. Zagrożona była również drewniana wiata na sąsiedniej posesji.

Wskutek pożaru całkowicie spłonął garaż wraz z ciągnikiem oraz znajdującą się wewnątrz pilarką do drewna i spawarką. Ogień strawił także samochód osobowy. W wyniku temperatury nadpaleniu uległy drewniane elementy wiaty. Pogorzelisko dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną. Zarzewi ognia nie stwierdzono.

Dzień później przed godziną 18.tą do SKKP wpłynęła informacja o pożarze w tym samym miejscu. Początkowo sądzono, że pożar nie został dokładnie dogaszony. Dokładne oględziny kierującego działaniem tę hipotezę wykluczyły. Wszystko wskazywało na ewidentne podpalenie.

Sprawą zajęła się świebodzińska Policja.

bryg. Dariusz Paczesny

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-31
Data publikacji:2017-10-31
Osoba sporządzająca dokument:bryg. Dariusz Paczesny
Osoba wprowadzająca dokument:Dariusz Paczesny
Liczba odwiedzin:471