Świebodzin. Dwubój pożarniczy o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie.

W poniedziałek 11 czerwca 2007 r. odbył się dwubój pożarniczy o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. Świebodzińskich strażaków reprezentowali: Łukasz Bekisz, Jarosław Makowski i Paweł Skrzypczak.

Bezkonkurencyjni, podobnie jak w roku ubiegłym, okazali się strażacy z Żagania (Jeremiasz Kaniuk i Robert Rożek), którzy w klasyfikacji generalnej zajęli dwa pierwsze miejsca.

Najszybszy zawodnik z dobiegiem do wspinalni o długości 23 metry wspiął się na 3. piętro w zaledwie 16,28 sekundy a 100 metrowy tor przeszkód pokonał w czasie 19,26 sekundy.

Najszybszym reprezentantem świebodzińskich strażaków okazał się Paweł Skrzypczak, który w klasyfikacji generalnej z czasem 38,51 sek. zajął wysokie 4. miejsce (zaledwie 2,87 sek. gorzej od lidera) poprawiając w ten sposób rekord życiowy i pozycję z roku 2006, w którym uplasował się na miejscu 5.

Nadmienić należy, że Paweł sport pożarniczy uprawia dopiero trzeci rok, zwycięzcy natomiast od lat kilkunastu.

W zawodach wystartowało w sumie 80 zawodników reprezentujących Komendę Wojewódzką PSP w Gorzowie Wlkp. i 12 komend powiatowych województwa lubuskiego.