Świebodzin. Dwubój pożarniczy o Puchar Komendanta Powiatowego PSP

We wtorek 9 maja 2006 r. na terenie miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się dwubój pożarniczy
o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. Komendę reprezentowali:
Łukasz Bekisz, Dariusz Kacprzak, Jarosław Makowski, Paweł Skrzypczak i Czesław Żywicki.

Bezkonkurencyjni, podobnie jak w roku ubiegłym, okazali się strażacy z Żagania, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli trzy pierwsze miejsca. Najszybszy zawodnik wspiął się na
3. piętro w zaledwie 16,34 sekundy a 100 metrowy tor przeszkód pokonał w czasie 19,06 sekundy.

Najszybszym reprezentantem świebodzińskich strażaków okazał się Paweł Skrzypczak, który w klasyfikacji generalnej z czasem 39,59 sek. zajął wysokie 5. miejsce (zaledwie 4,53 sek. gorzej od lidera).

Nadmienić należy, że Paweł sport pożarniczy uprawia dopiero drugi rok, zwycięzcy natomiast od lat kilkunastu.

W zawodach wystartowało 62 zawodników z 12 komend. Kibicowało im liczne grono dzieci świebodzińskich przedszkoli.

Wtorkowe zawody stanowiły pierwszą część Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Sporcie Pożarniczym, których finał odbędzie 9 czerwca na świebodzińskim stadionie.